6947 48 88 21 (+98)  info@atisun.com

برای یافتن پاسخ به این پرسش که بهترین صفحه نمایش اسمارت فون‌ها، متعلق به کدام برند است، سه همراه هوشمند را زیر ذره بین برده‌ و از ابعاد مختلف مورد بررسی و آزمایش قرار داده‌ایم. نتایج را با یکدیگر مقایسه کردیم و در آخر نیز به مقایسه هر یک از آن‌ها با دو غول حال حاضر دنیای تکنولوژی یعنی آی‌فون 5 و گلکسی اس 4 پرداخته‌ایم. در قسمت اول این بررسی به مشکلات یا برتری‌های هر یک از این سه کاندیدا پرداختیم و بخش مقایسه با آی‌فون و گلکسی 4 را در مقاله بعدی تقدیمتان خواهیم کرد.

نسل جدیدی از صفحه نمایش‌های اسمارت فونی فول اچ دی با رزولوشن مشهور 1920×1080 پیکسل، بازار را تصرف کرده‌اند و به هر جا بنگرید جلوی چشمانتان هستند و از تلویزیون خانگی‌تان هم چیزی کم ندارند، فقط کوچکترند! اما واقعا آیا این همه خوبی برای یک صفحه نمایش به این کوچکی زیاد نیست؟ آیا کاربر قادر است این همه خوبی را با چشمانش تشخیص دهد؟ آیا واقعا ما کاربران با نگاه به صفحه نمایش‌های آیفون 5 و گلکسی اس 4 قادر به تشخیص تفاوت‌های آن‌ها هستیم؟ یا فقط با توجه به یک سری اعداد و ارقام نظر می‌دهیم؟ در مقاله زیر تلاش می‌کنیم که به پرسش‌های مطرح شده پاسخ بدهیم و با یک بررسی جامع و همه جانبه به مساله بپردازیم.

شرکت اپل سال 2010 با تولید صفحه نمایش رتینای تعبیه شده برای آی‌فون 4، از نسل پیشین صفحه نمایش‌های اسمارت فونی پیشی گرفت. اما گویی همان‌جا از فرط خستگی میدان را به رقیب همیشه در صحنه‌اش واگذار کرد و از ادامه بازی انصراف داد.
در حال حاضر این دستگاه‌های اندرویدی هستند که از این در جا زدگی آی‌فون استفاده کرده و جایگاهش را در این چند ساله اخیر به اشغال در آورده‌اند. با اینکه شایعاتی مبنی بر حضور صفحه نمایش‌هایی بزرگ‌تر برای اپل و در اندازه یک فبلت با رزولوشن بالاتر به گوش می‌رسد، اما فعلا که محصولات این برند حتی از رسیدن به رزولوشن 1280×720 هم وامانده‌اند.